wypadanie siersci

morfeusz - 30 Maj 2006 15:37
" />Witam.

dzisiaj zauwayem u mojej szynszylki brak sierci

Na bleckach z boku, blisko "uda" taki kawaek 2x3cm totalnie bez sierci, szylka zawsze sie troche lenia, ale teraz zaczolem sie niepokoic, bo to nie wyglada na takie zwyke lenienie sie, tylko jakby jej ktos to wygryz, albo jakas choroba ?

W klatce mam samca i samiczke.

prosze o pomoc.

paparazzi1984 - 30 Maj 2006 15:38
" />a moe ona sama sobie wygryza??

paparazzi1984 - 30 Maj 2006 15:40
" />moliwe, e zwierzatko si stresuje...i dlatego moga sama sobie wygry sierc...albo tak jak przypuszczasz...moe to by sprawka ktrego z szynszyli...tej samej pci co poszkodowana szynszyla

morfeusz - 30 Maj 2006 15:42
" />czyli raczej nie jest to wkestia jakiej choroby ?

Kasia2@ - 30 Maj 2006 15:43
" />Przyczyna:
-stres
-nuda
-choroby skry
-brat witamin, mikroelementw i kwasw nienasyconych
czy skra si uszczy w tym miejscu?

morfeusz - 30 Maj 2006 15:46
" />nie, raczej sie nie uszczy, dzisiaj ma to pierwszy dzie, to musialo sta sie dzi w nocy.
Na stres moje szylki nie s naraane.

Kasia2@ - 30 Maj 2006 15:48
" />Czyli grzybica odpada, czy czso biega? Czy uwaasz, e moe si nudzi? Mogo go co zestresowa, a nawet ty o tym nie wiedziae Radz zmieni mu dietk. Kup mu witaminki np Vitakraft Vitafit ok 6z (3 granulki 3 razy w tyg) i zioa Herbal Pets ok 4 z. Co tydzie daj mu fistaszka, niesolonego, nieupanego

morfeusz - 30 Maj 2006 15:53
" />ehh .. az wstyd sie przyznac, ale od miesiaca moze nie byly wypuszczane, bo po prostu chwilowo nie mam czasu.. moze to jest przyczyn ?

Kasia2@ - 30 Maj 2006 15:56
" />Ooooo! I to na 99%!!!!! Po prostu si mi zwyczajnie nudzi!!! A czy w cigu tego miesica posprztae mu w klatce? Wypuszczaj go i to natychmiast. Proponuj zrobi mu tunel z zwykego brystolu. Spi go zszywaczem i pooy na pododze. Mj to uwielbia. najpierw moe si tego ba ,ale to polubi.

morfeusz - 30 Maj 2006 15:58
" />tak bylo sprzatane 2 razy ..

Kasia2@ - 30 Maj 2006 16:00
" />2 razy? Ty masz 2 szylki? Na miesic posprztae tylko 2 razy? Yyyy to stanowczo za mao! Powiniene zrobi to 4 razy.

morfeusz - 30 Maj 2006 16:03
" />tak mam diwe szylki.. tyle ze uzywam trocin prasowanych, i po tyodniu jeszcze w ogle (!) nie widac ani nie czuc, zeby bylo cos nie tak i byla potrzeba wymiany.

mamcia18 - 29 Lip 2006 14:06
" />Dzisiaj zauwazylam ze Julka na wybiegu zostawila wszedzie swoja siersc... troszke sie przerazilam bo nigdy wczesniej tego nie widzialm przynajmniej nie az tyle zastanawiam sie czyto nie przez psa mojego brata (amstaw) dzisiaj rano rzucila sie na kaltke julki i powarkiwala na nia... moze sie zestresowala przestraszyla moze to przez to wypadanie siersci ???

kar20ola - 29 Lip 2006 16:40
" />Pewnie tak..Szynszyle jak sie stresuja to zrzucaja siersc, taki odruch obronny w razie jakby chcial go ktos zlapac zostaje mu tylko szynszylkowa siersc w rekach. Nie przejmuj sie ale uwazaj na psa,zeby tego nie powtarzal bo jak wiadomo stresy szkodza Szylkom, ale jesli zdarzylo sie to raz czy dwa to nie masz powodow do obaw.

saiaku - 30 Lip 2006 17:10
" />moja szylka traci sier gdy sie kapie w piasku <zostaa jej potem mae dziorki>, zaobserwowalam e robi tak gdy si obraza lub nie moe wskoczyc na sto. Od taki bokaz zloci. Wc te si nie przejmuj jak i twoja szylka wpadnie na taki pomysl. A co do tej siersci w twoim przypadku, to na pewno (!) przez psa. Jak takie wielkie cos na nia wyskoczylo...

FeLcIa - 30 Lip 2006 19:33
" />Szylek si poszy np. gdy kto szybko sie ruszy po dugiej ciszy no to co powiedzie jak twoja szylka spokojnie sobie siedziaa lub spaa w klatce i nagle zobaczya olbrzymi zaliniony pysk strasznego psa...Biedactwo... sier bya nie unikniona

Kasia2@ - 31 Lip 2006 11:20
" />Do takiej sytuacji z tym psem nie wolo byo ci dopuci. Nigdy wicej na to nie pozwalaj!!! Moe nie z tego powodu zrzucia sier, ale na pewno starsznie si stersowaa.

anka190 - 01 Sie 2006 17:40
" />Amstaw jest psem ktry zosta stworzony do zabijania innych zwierzt!!Sorki ale znam si na tym jak nie wiele osb.Nie moesz w adnym wypadku dopuszcza tego psa do twojego szylka.Bardzo moliwe e Twj szynszyl straci sier przez tego psa ale to nie jest najgorsze co moe straci jeli nie zachowasz bezpieczestwa.Te psy odpowiednio wychowywane nie rzucaj si na ludzi,ale do rzucania si na zwierzta zostay stworzone.Skoro Twj brat ma takiego psa musisz o wiele bardziej dba o swojego szylka,taki pies ma nacisk szczki ok 500 kg na cm kwadratowy i jak sie uprze to klatka nie bdzie stanowia dla niego przeszkody.Musisz naprawd bardzo uwaa jeli kochasz swojego szylka.

brydzia - 03 Sie 2006 14:50
" />ona si po prostu boi!

aneta_117 - 03 Sie 2006 18:10
" />Anka psy tej rasy niekoniecznie musz by "maszynkami do zabijania" . Z wasnego dowiadczenienia wiem, e jednak z wiekszymi psami naley uwaa poniewa sama mam dwa, ktre nie s agresywne wobec szylkw, ale chc si bawi z nimi, a rnica w wielkoci stwarza zagroenie

anka190 - 03 Sie 2006 19:52
" />zgadza si one nie s "maszynkami do zabijania", dla ludzi,czy dzieci s agodne z natury ale te psy stworzono do walk psw,do zabijania innych zwierzt,one po prostu (!) nie toleruj innych gatunkw i niestety bez wzgldy na wychowanie nie da sie ich tego od uczy.

aneta_117 - 03 Sie 2006 20:15
" />A jednak si da, ja ogldaam w tv psa tej rasy, ktry uroi sobie ci tak bardzo pokocha papug

anka190 - 03 Sie 2006 22:42
" />Po pierwsze zawsze s jakie wyjtki. Ja niedawno ogldaam film przyrodniczy "Serce lwicy" ktra nie tylko nie zjada ale rwnie zacza sie opiekowa cielakiem Karibu.Niestety amstaf, bulterier i pitbull s to rasy ktre zostay skrzywdzone i stworzone do zabijania innych zwierzt.To nie jest forum eby o tym dyskutowa,ale jeli chcesz to skorzystaj z PW,gg lub e-mail bo tak si skada e wiedza o tym to moje studia i mj zawd (przez te studia wanie mam moje szylki )